Rusztowania modułowe

ROTAX

 

System rusztowań modułowych ROTAX jest rozwiązaniem dla prac remontowo – budowlanych na obiektach przemysłowych, gdzie do zabudowy rusztowaniami przeznaczono budowle o skomplikowanych kształtach.

Rusztowania ROTAX to także konstrukcje specjalne: konstrukcje scen i scenografii, platformy podsufitowe, konstrukcje podporowe. W ustawieniu fasadowym system znajduje zastosowanie w pracach remontowych, renowacyjnych i budowlanych, przy wszystkiego typu budowach.

Rusztowania ROTAX mogą być wykorzystane jako rusztowania robocze oraz rusztowania ochronne.

Rusztowania ROTAX są rusztowaniami systemowymi, o wymiarach pól: 3,07 m; 2,57 m; 2,07 m; 1,57 m; 1,09 m; 0,73 m. W pionie położenie elementów można regulować co 0,5 m. Możliwość rozbudowy siatki we wszystkich kierunkach pozwala na lepsze wykorzystanie potencjału systemu ROTAX w porównaniu  z innymi typami rusztowań.

Elementy systemowe rusztowań ROTAX są tak skonstruowane, iż wiele z nich może być stosowanych zarówno przy budowie rusztowań modułowych, jak i ramowych (podstawki regulowane, złącza, pomosty, dźwigary i inne).

Rusztowania modułowe ROTAX są certyfikowane przez Instytut Mechanizacji  Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie – posiadają Certyfikat Bezpieczeństwa nr B/02/013/07.

 

RUBO

 

Rusztowania modułowe Rubo niemal całkowicie zastąpiły stosowane jeszcze nie tak dawno rusztowania rurowo - złączkowe. Pozwalają one stworzyć stabilne i bezpieczne rusztowanie, w pełni dostosowane do aktualnych potrzeb. Stosowane niegdyś złącza krzyżowe i obrotowe zostały tu zastąpione systemem stojaków i rygli łączonych ze sobą przy pomocy klinów oraz wpustów. Pozwala to w łatwy sposób nadać rusztowaniu pożądany kształt, umożliwiający pracownikom bezpieczne dostanie się do trudno-dostępnych miejsc.

Rusztowania modułowe RUBO spełniają wymagane prawem standardy jakościowe, a także bezpieczeństwa.

Pojedyncze elementy, jak również cały system są zgodne z następującymi normami:

  • PN-EN 12811-1:2004
  • PN-EN 12811-2:2005
  • PN-EN 12810-1:2004
  • PN-EN 12810-2:2004

Rusztowania modułowe RUBO posiadają deklarację zgodności z Certyfikatem Bezpieczeństwa nr B/02/022/08 wydany przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie.

Rusztowania RUBO

Systemy rusztowań modułowych sygnowane marką RUBO zapewniają bezpieczne prowadzenie prac
i komunikacji na wysokościach oraz wieloletnie użytkowanie, zawsze w oparciu o obowiązujące standardy bezpieczeństwa, normy i przepisy.

Producentem rusztowań modułowychRubo RK (klinowe) i Skyer jest Grupa RUBO, polska firma z ponad 25-letnim doświadczeniem zdobytym na najbardziej wymagających rynkach.

Grupa RUBO zajmuje się min. produkcją oraz sprzedażą rusztowań, a także ich wynajmem.

 

 

 

Grupa RUBO posiada:

-  wdrożony system zarzadzania jakością ISO 9001;

- wdrożone wymogi jakości dotyczące spawania materiałów metalowych zgodnie z normą ISO 3834-3;

- wdrożony system zakładowej kontroli produkcji zgodny z wymogami norm EN 1090;

- wdrożony system zarządzania BHP OHSAS 18001 i system zarządzania środowiskowego ISO 14001;

Wszystkie wdrożone systemy nadzorowane są przez uznane towarzystwo  DNV GL.

 

 

Systemy rusztowaniowe w ofercie:

Skyer to produkt dedykowany klientom, dla których nadrzędną wartością jest bezpieczeństwo swoich pracowników. O gwarancji niezawodności rusztowań modułowych Skyer świadczy certyfikat potwierdzony przez najbardziej uznany polski instytut. Skyer posiada Certyfikat Bezpieczeństwa „B” nr B/02/028/12 wydany przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa będący jednostką notyfikowaną UE nr 1454.
Przeprowadzone pełne badania kwalifikacyjne potwierdziły zgodność z kryteriami certyfikacji nr  K/0812-72/1/12, w których wiodące pozycje w ocenie bezpieczeństwa stanowią normy EN 12810 i EN 12811.

 

Rusztowania modułowe RUBO RK

Grupa RUBO oferuje rusztowania klinowe, potocznie znane jako rusztowania choinkowe. Jest to układ stojaków i rygli łączonych przy pomocy klinów i wpustów, które zastąpiły używane niegdyś złącza krzyżowe oraz obrotowe. Klinowy system łączenia pozwolił nadać rusztowaniu pożądany kształt i tym samym ułatwił dotarcie do trudno dostępnych miejsc. Rusztowania modułowe Rubo RK dostępne są tylko w wersji ocynkowanej